Ženský sdílecí kruh s Veru – BRNO, 24. 5.

nahrávám mapu....

Datum / čas
24/05/2023
17:30 - 21:30

Místo konání
Pavučina snů | Síť českých tvůrců

Kategorie


Co je to, co se nachází ZA slovy a činy?
V čem jsme všechny stejné?
Co nás trápí a co nás naopak naplňuje radostí?
Chceš být viděna a slyšena taková jaká jsi?
Bez hodnocení a posuzování?
Toužíš po možnosti jen tak sedět a celý večer pouze naslouchat?
Nebýt do ničeho tlačena?

Pojď se potkat, sdílet, naslouchat v kruhu podobně naladěných žen. Tam, kde je bezpečné otevřít své nitro a kde jsi přijatá taková, jaká jsi. Ne, proto, že předstíráš, jak jsi dokonalá, ale právě proto, že ukazuješ, že jsme všechny stejně zranitelné a citlivé…

Je mnoho podob ženských kruhů. Já věřím v to, že největší síla je ve sdílení od srdce k srdci. Proto pořádám kruhy založené na sdílení. Nebudeme kreslit ani tančit. Na to jsou jiné kurzy. Budeme jen naslouchat a hovořit. Někdy budeme společně poslouchat ticho. Někdy budeme společně plakat nebo se společně smát, možná budeme i křičet. To vše je v pořádku a je v tom velká síla.

Chci si rezervovat místo

Ženským sdílecím kruhem vás provede Veru Brázdilová.

„Dalo by se říct, že můj příběh začíná někdy v 11 letech, kdy jsem se dostala do řad dívčího oddílu Vyriony, ve kterém jsem strávila velké množství času. Nejprve jako člen, později jako rádkyně (vedoucí družinky) a poté jako vedoucí. Právě tento velice výjimečný oddíl stojí u počátků mého pozitivního vnímání ženských kolektivů. Díky tomuto laskavému kolektivu jsem nezískala (tak jako mnoho jiných žen) pocit, že bychom si jako ženy byly navzájem konkurentkami nebo že bychom měly soupeřit o muže. V tomto prostředí jsem mohla být sama sebou a chápat, že je v pořádku být jiná než ostatní.

Veru Brázdilová

A tam někde začala má cesta k ženským kruhům. Cesta, která nekončí a která je každým dnem krásnější a dobrodružnější. Když jsem byla na výcviku Poradních kruhů u Natural spirit, poprvé jsem pocítila ten nádherný pocit propojení s celým kruhem přítomných lidí. Ten pocit se nedá popsat slovy, dá se jen zažít. A já cítím, že díky němu a díky poradním kruhům jsem lepším člověkem. Že díky naslouchání a mluvení od srdce se moje srdce více a více otevírá lásce a soucitu s druhými lidmi. Nejprve jsem poradní kruhy zkoušela s dětmi v klubu Lýkožroutů na svém pracovišti Jezírko v organizaci Lipka. Když jsem viděla, jak dobře je v energii kruhu dětem, začala jsem toužit po tom zažívat to častěji. A proto se v roce 2021 uskutečnil můj první ženský kruh. Byl u nás doma v obýváku, protože vše ostatní bylo zavřené (ano, bylo to v době covidové). Bylo nás většinou kolem 8 a všechno to zpočátku byly mé blízké kamarádky. Ty ale postupně začaly vodit své kamarádky a známé. A všechny odcházely domů klidné a spokojené. A ptaly se, kdy se uvidíme zase. V tu chvíli se mi potvrdilo moje tušení, že právě tohle je to, co chci světu přinášet. Bezpečný prostor, kde je v pořádku otevřít své srdce a setkat se s pochopením a přijetím. Kde je v pořádku a dobré jít do hloubky sebe. Vytvoření tohoto prostoru a jeho držení po celou dobu setkání je mým posláním. Cítím, že je mi v tom velice dobře a jelikož je v tom dobře i ostatním zúčastněným ženám, dává mi to velký smysl. Cítím, jak velice nám dnes chybí toto sdílení bez hodnocení a posuzování. Jak by svět byl krásné místo, když bychom spolu všichni dokázali mluvit tímto způsobem. Možná bychom pak nepotřebovali terapeuty a průvodce. Možná…

Od té doby pořádám ženské sdílecí kruhy a sdílecí kruhy pro maminky s malými dětmi. Obojí probíhá v Brně. Buď v krásném prostředí centra RestartujSe nebo pro maminky v Bráně ke zdraví.

Poznámka k tématu kruhu

Kruhy nemají dopředu dané téma. Téma se vyvíjí samo – podle žen, které na konkrétní setkání přijdou. Krása je v tom, že se téměř vždy potkají ženy, které řeší stejná nebo podobná témata. Jen každá třeba z jiného úhlu. Jeden kruh se objevilo téma děti a jak to vypadalo? Některá žena sdílela těžkosti z porodu a šestinedělí, další dlouhou cestu za vysněným miminkem a jiná svou dobrovolnou volbu děti nemít. Všechny se otevřely a díky sdílení toho, co je tíží se ukázalo, že nakonec to máme stejně všechny stejně. Toužíme po přijetí takové, jaké jsme. Se vším všudy.

Zjednodušeně, na kruzích se mohou objevovat témata: partnerství, vztah sama k sobě, rodina, dětství a traumata v něm schovaná nebo třeba i úklid :).

CENA

444 Kč

K dispozici bude drobné občerstvení (káva, čaj, voda, ovoce, něco sladkého).

Po skončení kruhu…

Budete mít příležitost zůstat na místě, nechat dosednout energie a v případě zájmu si vytvořit minerální náramek z výběrových minerálních korálků z nabídky Pavučiny snů za zvýhodněnou cenu 300 Kč/ks. Cena náramku není zahrnuta v ceně kruhu. 

Kudy k nám?

Kreativní obchůdek a dílna Pavučina snů | Síť českých tvůrců, Václavská 221/9, Brno-střed
MHD: tramvají č. 1 nebo 2 – nacházíme se přímo na zastávce Václavská
Autem: o víkendu lze parkovat na modré zóně v přilehlých ulicích celý den zdarma

Událost najdete i na Facebooku – https://www.facebook.com/events/246838734623369/

Platba vstupného

  • 444 Kč platbou předem na účet č. 670100-2212957866/6210 (mBank). Do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, “BRNO2405a vaše jméno.
  • K platbě vstupného můžete využít i QR kód:

QR platba - Ženský kruh - 24. 5.

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.